На дисплеї телефону з'являються повідомлення про недостачу пам'яті, гаджет гальмує, не можете встановити потрібні програми, Без паніки - з цим нерідко стикаються власники смартфонів. Як позбутися від проблеми самостійно читайте в нашій статті!

Недостатньо пам'яті. Як позбутися від сміттєвих файлів на телефоні?

Якщо раніше мобільні телефони купувалися для того, щоб завжди бути на зв'язку з близькими та друзями, то тепер ситуація кардинально змінилася. Тепер смартфон виконує роль - будильника, персонального тренера, професійного фотографа, ретушера й особистого асистента. Досить просто завантажити потрібну програму. Потреби власників гаджетів постійно зростають, з'являється новий софт. Рано чи пізно кожен з нас стикається з ситуацією, коли на дисплеї з'являється зрадницький напис Недостатньо пам'яті для завантаження додатку. Активні користувачі смартфонів з легкістю усувають проблему, видаляючи непотрібні файли. Але навіть в такому випадку залишається системне сміття, яке не дає можливості встановити нові додатки та значно гальмує роботу гаджета.

Звичайно, можна придбати об'ємну карту пам'яті, але ми пропонуємо кілька більш простих і економічних шляхів вирішення проблеми

Як правильно почистити смартфон від сміття - РОБИМ ГУД

Чистка і ремонт телефонів iPhone - краща якість за доступною ціною! СЦ РОБИМ ГУД

Шлях найменшого опору: програми для очищення сміття

Недолік пам'яті - актуальна проблема для багатьох сучасних гаджетів, тому самі виробники пропонують користувачами рішення. У більшості сучасних моделей мобільних телефонів передбачено системний додаток, що дозволяє очистити сміттєві файли всього в кілька кліків.

Щоб зробити це, виконайте кілька простих дій:

 • Зайдіть в налаштування телефону.
 • Оберіть вкладку "Пам'ять".
 • Система самостійно сортує файли на кілька категорій. Наприклад, "Фото та відео", "Музика", "Кеш".
 • Перейдіть в розділ, що цікавить. Позначте файли можна стерти з пам'яті, натисніть на кнопку "Видалити".

Якщо ж ви жадаєте більшої функціональності, то краще використовувати спеціалізовані встановлювані додатки. Просто введіть в рядку пошуку на Play Market або AppStore фразу "Очищення пам'яті". Вам запропонують безліч варіантів. Від себе можемо порекомендувати додаток Clean Master. Воно відмінно зарекомендувало свою результативність на комп'ютерах і смартфонах.

Крім очищення сміття додаток може:

 • Покращувати швидкодію телефону (шляхом очищення оперативної пам'яті).
 • Регулювати витрати батареї за допомогою оптимізації роботи програми на смартфоні.
 • Захищати гаджет від перегріву завдяки закриттю зайвих програм.
 • Встановлювати додатковий захист на доступ до особистої інформації (СМС, здійснені дзвінки та інше).
 • Захищати систему від вірусів (в програму вбудована спеціальна утиліт-сканер).
 • Перевага системного застосування в тому, що його не потрібно завантажувати, проте додатковий софт має ряд приємних доповнень.

Шлях хоробрих: видалення сміття вручну в системних папках

Часта причина засміченої пам'яті - це кеш і файли, які автоматично зберігають месенджери. Якщо ви регулярно будете очищати їх, то проблема нестачі місця на телефоні стане турбувати набагато рідше.

Але якщо кеш легко видаляється за допомогою способів, зазначених вище, то з даними месенджерів все набагато складніше. Їх необхідно прибирати вручну.

Щоб очистити сміттєві файли в папках, потрібно виконати наступні пункти:

 • Зайти в "Провідник".
 • Якщо до телефону додатково підключена SD-карта, то потрібно перейти до розділу "Внутрішня пам'ять".
 • Система автоматично перенаправить до всіх папок, які є на телефоні.
 • Прокрутіть до потрібної папки, переглядайте дані та видаляйте непотрібні.

Зазвичай папки з даними месенджерів позначені їх назвою. Наприклад, "Viber". Зайдіть в потрібний розділ і видаліть всі сміттєві файли. Звичайно, цей спосіб не такий простий, як перший, проте в деяких випадках найбільш ефективний.

Наостанок дамо кілька корисних порад:

 • Завантажуйте на телефон тільки ті програми, якими дійсно будете користуватися.
 • Хоча б раз на тиждень скидайте потрібні файли (наприклад, фотографії з відпочинку або важливі документи) на комп'ютер або зовнішній накопичувач. Так ви значно розвантажите свій телефон.
 • Регулярно очищайте сміттєві файли за допомогою системних додатків або програм типу Clean Master.

Пам'ять - це важливий параметр телефону. Хочете, щоб ваш телефон "літав" навіть через два роки після покупки, а додатки не закривалися самовільно? Тоді подбайте про відсутність сміття, гаджет віддячить вам за дбайливе ставлення хорошим швидкодією.

Ну а якщо з проблемою не вдалося впоратися власними силами, то Ви завжди можете довіритися майстрам зі золотими руками сервісного центру «РОБИМ ГУД».