Смартфони відкривають нам неймовірні можливості, тому все більше користувачів вважають за краще не розлучатися з ними ні на мить.

Але що робити, якщо Ви забули телефон вдома, але, опинившись на іншому кінці міста, з'ясували, що потрібно терміново подивитися фотографії або відкрити документ. На щастя, технології зробили крок далеко вперед розробники відкрили користувачам можливість управляти своїм смартфоном на відстані.

Як відкривати файли, дивитися переписку в соціальних мережах і користуватися всіма можливостями смартфона віддалено ми розповімо в цій статті.

Вчимося керувати смартфоном віддалено

Що пропонує Google для користувачів телефонів на базі операційної системи Android

Власникам Android вкрай пощастило, оскільки для управління телефоном на відстані їм навіть не потрібно завантажувати додаткові програми. Розробник все передбачив.

Для віддаленого управління телефоном на базі Android використовується спеціальна утиліта під назвою "Device Manager". Відразу обмовимося, що вона не використовується для перегляду даних на смартфоні з іншого пристрою. Сервіс знадобиться в тих випадках, якщо ви банально не зможете знайти телефон вдома або втратите його. На більшості сучасних моделей додаток вже встановлено. Досить просто налаштувати його для подальшої роботи.

Як це зробити:

 • Зайти в "Налаштування" смартфона.
 • У вкладці "Особисті дані" обрати пункт "Безпека".
 • У меню обираємо вкладку "Адміністратори пристрою".
 • Біля пункту "Віддалене управління" ставимо прапорець, який підтверджує включення функції.

Відзначимо, що вищевказаний перелік дій може змінюватися в залежності від версії оновлення та моделі смартфона.

Тепер, коли все налаштоване, можемо приступати до віддаленого управління. Для цього необхідна наявність мобільного Інтернету або підключеного бездротового з'єднання. Також не забудьте увімкнути геолокацію.

Далі переходимо на сторінку сервісу.

Device Manager пропонує три варіанти віддаленого управління смартфоном:

 • Зателефонувати. Телефон буде видавати звуковий сигнал рівно протягом 5 хвилин, навіть в тому випадку, якщо він вимкнений.
 • Заблокувати пристрій. Це функція обмеження доступу до системи. Крім того, так ви зможете віддалено вийти з усіх сервісів Google і захистити особисту інформацію. При бажанні, на екран втраченого смартфона можна вивести текстове повідомлення. Варіант передбачає можливість подальшого віддаленого доступу до смартфону.
 • Очистити дані на смартфоні. Система автоматично видалить всі файли, а ви більше не зможете відслідковувати інформацію про пристрій.

Крім того, сервіс дозволяє дивитися, де знаходиться смартфон в даний момент за допомогою карти. Імовірність похибки дуже мала та вказує останню появу пристрою в мережі.

Як бачимо, сервіс досить цікавий і просто незамінний в тих випадках, якщо телефон загубився або був викрадений. Але якщо ваша мета - це можливість переглядати інформацію, збережену на гаджеті, віддалено, то про це трохи пізніше.

Що можуть власники пристроїв Apple iPhone

На відміну від власників Android, користувачам смартфонів на базі IOS пощастило набагато менше. Розробник вирішив виключити всі ризики витоку конфіденційної інформації, а тому користувачам Apple можна лише переглядати те, що відбувається на дисплеї смартфона при віддаленому режимі.

Однак все не так просто, тому що без спеціальних додатків тут не обійтися. Про це поговоримо далі.

ЯКІСНИЙ РЕМОНТ IPHONE - СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР «РОБИМ ГУД»
Інформація по ремонту iPhone.

Управляємо смартфоном незалежно від операційної системи: програми для віддаленого доступу.

Розробники активно випускають програми, за допомогою яких можна отримати віддалений доступ до смартфонам. Завантажити їх можна в Play Market (для Android) і App Store (для iPhone).

Давайте переглянемо найбільш популярні додатки.

 • Team Viewer - безперечний лідер серед додатків, які дозволяють отримати доступ до смартфону на відстані. Багато користувачів знайомі з версією цієї програми для персональних комп'ютерів.

Користуватися можливостями програми вкрай просто: TeamViewer необхідно встановити на смартфон і на пристрій, з якого буде здійснюватися контроль. При вході додаток згенерує числовий код, який буде називатися ID. На пристрої, з якого буде здійснюватися управління, необхідно ввести ID у відповідне поле.

Для керування пристроєм який забули вдома, необхідно попередньо зареєструватися в системі TeamViewer та приєднати Ваш пристрій до даного аккаунта. Надалі Ви зможете за допомогою комп’ютера чи ноутбука здійснювати управління смартфоном на відстані, або навпаки.

Ось і все: у вас є повний доступ до смартфону.  Однак пам'ятаємо, що на iPhone можливий лише перегляд екрану, але ніяк не управління.

 • Lost Android. (для власників Android):

Додаток більше підійде тим, хто хоче убезпечити себе від крадіжки улюбленого гаджета. Встановіть Lost Android і вам відкриється ряд додаткових функцій, список яких вкрай великий.
Серед головних:

 • Читання вхідних і вихідних SMS.
 • Позиціонування.
 • Запис звуку через смартфон.
 • Управління гаджетом за допомогою SMS-команд.
 • Блокування телефону.
 • Відключення від бездротової мережі Wi-Fi.
 • Запуск тривожного сигналу.
 • Видалення даних з карти пам'яті.

І це ще не повний перелік можливостей.

 • FTP Server (для Android) або FTP Manager (для IOS).

Додаток дозволяє створювати локальні сервера, переносити та зберігати на них дані, а також отримати віддалений доступ до інформації. Завантажте додаток, пройдіть процедуру налаштування та отримуйте доступ до читання будь-яких типів файлів, де б ви не знаходилися.

Рекомендуємо подбати про можливість віддаленого доступу до свого смартфону заздалегідь. Адже використання більшості додатків передбачає попередню налаштування.