Отримати Root-права та повністю контролювати роботу свого смартфона. Здається, звучить заманливо «Але як би не так». Профіль головного адміністратора - це велика відповідальність для власника телефону.

Щоб захистити вас від проблем у майбутньому, ми написали статтю, де докладно відповіли на питання, чи варто отримувати Root-права на андроїд. Переходьте на наш сайт, читайте та приймайте рішення з розумом. Адже саме від них залежить, як довго смартфон буде радувати свого власника.

Що потрібно знати про Root права вашого гаджета

Root-права на Андроїд: чи варто отримувати?

Для просунутих користувачів, які просто цікавляться технологіями може виникнути непереборне бажання отримати так звані Root-права для телефону, що працює на операційній системі Android. Однак часто ми не усвідомлюємо всіх наслідків подібного роду дій.

Якщо ви замислюєтеся над отриманням Root-прав для свого Android, то для початку рекомендуємо ознайомитися з цією статтею. У ній ми розглянемо, що ж таке root-права, які повноваження отримує користувач і, що найголовніше, які небезпеки можуть ховатися за цим способом.

Ну що ж, давайте розбиратися.

Коротка теорія: що таке Root-права та навіщо вони взагалі потрібні.

Root - це термін, під яким розробники смартфонів під управлінням операційної системи Android розуміють профіль головного адміністратора. Тобто, отримання Root-прав відкриває для користувача приховані можливості, "наділяючи суперздатностями".

Якщо ви маєте звичайний профіль, то більшість просунутих функцій телефону будуть просто недоступні. Зате з отриманням Root-прав відкриваються такі можливості:

 • Перепрошивка смартфона. Тобто установка нового програмного забезпечення, яке відповідає за стабільну роботу системи та навіть змінює інтерфейс.
 • Установка хакерських програм для взлому мобільних ігор. Наприклад, з їх допомогою можна прибрати набридливу рекламу, додати ресурсів на свій аккаунт. Все, що душа забажає та навіть без покупки підписки або додаткових вкладень.
 • Налаштування телефону "під себе". З профілем "суперкористувача" ви зможете повністю змінити інтерфейс телефону, аж до значків на екрані.
 • Розгін тактової частоти процесора. Телефон стане працювати швидше, збільшується його продуктивність.
 • Доступ до файлової системи пристрою. Користувач з Root-правами може працювати з прихованими файлами, видаляти базові системні програми, відновлювати видалені дані та багато різного.

Так, звучить заманливо. Але не поспішайте спокушатися, адже Root-права в руках недосвідченого користувача можуть принести непоправної шкоди смартфону. Про це нижче.

Які небезпеки можуть підстерігати користувачів після "Root-права"на Android

Щоб зрозуміти, які негативні наслідки тягне за собою отримання Root-прав, варто розібратися, як взагалі працює система.

В ідеалі всі працюючі та встановлені додатки на телефоні знаходяться в ізоляції. Таким чином, вони не можуть впливати ні на один одного, ні на саму систему. А після отримання Root-прав додатки можуть отримати повний контроль над системою: збирати конфіденційну інформацію, видаляти важливі елементи та інше.

По суті, встановлюючи "Root-права" смартфону, ви зламуєте його власними руками.

Що поганого може статися:

 • Додатки будуть красти паролі та особисті дані.
 • Негативні зміни в систему можуть вноситися самостійно.
 • Ефективність роботи антивіруса знизиться практично до нуля.
 • Смартфон буде постійно заражатися вірусами.
 • Трояни можуть самостійно купувати додатки в Play Market, витрачаючи кошти користувача, підміняти адреси в браузерах, змінювати програмне забезпечення.
 • Офіційні оновлення від розробників перестануть використовувати збережений на телефон.
 • Ви втратите можливість полагодити телефон по гарантії.
 • Можуть з'явитися проблеми в апаратній частині. Наприклад, вийде з ладу плата оперативної пам'яті.

Результат дій Root-прав непередбачуваний. Тому перед тим, як отримувати Root-права, варто задуматися про наслідки сто, а то й тисячу разів.

Розблокування та ремонт телефонів iPhone - сервісний центр РОБИМ ГУД.
Інформація по ремонту iPhone.

А може отримання Root-прав варто того?

Наша відповідь така: ви маєте право розпоряджатися своїм смартфоном, як заманеться, але відповідати за наслідки теж доведеться саме вам.

Втім, профіль головного адміністратора може виявитися величезною перевагою. Але тільки в руках людини, який дійсно глибоко розбирається в темі.

Наостанок кілька порад, навіть якщо ви не збираєтеся отримувати Root-права на свій андроїд:

 • Для установки нових додатків на телефон краще користуватися тільки Play Market. Ніяких сторонніх джерел.
 • Завантажуйте на телефон тільки ті додатки та програми, які дійсно потрібні, перед установкою ретельно перевіряйте інформацію про компанії, яка випустила продукт.
 • Користуйтеся додатковим захисними додатками: антивірусами, брандмауерами. Регулярно скануйте телефон на наявність вірусів.
 • Навіть якщо ви придбали профіль головного адміністратора то відтепер сервісне гарантійне обслуговування неможливе, при виникненні проблем можете сміливо звернутися до майстрів сервісного центру "РОБИМ ГУД". Ми зробимо все можливе, щоб захистити ваш смартфон від неприємностей і продовжити термін служби гаджета.