Скільки людей втратило дорогоцінні спогади з життя тільки тому, що відео вийшло неякісним. Вам теж знайоме це відчуття Тоді прочитайте нашу статтю про те, як правильно знімати відео на телефон. У ній ми зібрали безліч порад, які завжди допоможуть домогтися бездоганного кадру.

Поради правильної зйомки відео на телефоні - РОБИМ ГУД

Бездоганний кадр при будь-яких умовах або як знімати відео на телефон правильно

У житті кожного бувають такі моменти, які хочеться негайно закарбувати. І як добре, що під рукою виявляється вірний помічник - смартфон. Перегляд відео особливо значущих події в житті, приносить надзвичайне задоволення та дозволяє зануритися в атмосферу минулих років. Якби не одне АЛЕ. Часто, незважаючи на хорошу камеру, такі важливі відеоролики просто неможливо дивитися. Фокус не налаштований, зображення "стрибає" в різні боки. Цей список можна доповнювати нескінченно.

Навіть якщо ви непрофесійний відеоограф, можливості камери телефону допоможуть виправити всі недоліки. Але й тут є свої секрети. У цій статті ми поговоримо про те, як зняти якісне відео.

Перший етап - підготовка

Професійні відеооператори крім камери мають в своєму арсеналі безліч додаткових інструментів, вміють визначати правильну позицію для зйомки.

На етапі підготовки зверніть увагу на освітленість приміщення. Якщо відео знімається на вулиці, то в більшості випадків хороший світло вам забезпечений. Але більша частина дійсно важливих подій відбувається в закритих приміщеннях. Тому зробіть все можливе, щоб домогтися оптимального рівня освітлення. Виберіть позицію, при якій об'єктив не буде повернений прямо до сонячних променів. Адже так ключові об'єкти будуть здаватися занадто темними та нечіткими.

Незайвим буде наявність спеціального штатива, який тримає телефон під час зйомок. Навіть якщо вашій витривалості можна позаздрити, рука втомиться все одно, що призведе до її тремтіння і, відповідно, зіпсованим кадрам.

Якщо ж штатива для телефону немає, то скористайтеся такими правилами:

 • Не тримайте смартфон у витягнутій руці. Так вона втомиться набагато швидше.
 • Тримайте гаджет одночасно двома руками. Інша рука повинна служити в якості опори.
 • Максимально притисніть лікті до тулуба.
 • Спирайтеся на інші предмети. Наприклад, стіни або поручні.
 • Під час зйомки відео намагайтеся рухатися плавно, подібно кішці. Так ви уникнете ефекту тремтіння кадру.

Про налаштування телефону для зйомки відео

Оскільки функціональність кожного смартфона відрізняється, то регулювати параметри зйомки відео необхідно під себе. Але ми все ж дамо загальні рекомендації:

 • В налаштуваннях відео вибирайте саме високий дозвіл. Від кількості пікселів залежить чіткість і якість кадрів. Звичайно, відео у високій роздільній здатності займає багато пам'яті на смартфоні, але ж її завжди можна звільнити. Це набагато краще, ніж незрозуміла розмита пляма на відео.
 • Приділіть увагу регулюванню експозиції. Принцип простий: чим вищий цей показник, тим світліше кадр. Однак висока експозиція "з'їдає" деталізацію. Якщо потрібно відобразити подію, повне динамічних сцен, вимкніть автоматичну зміну експозиції.
 • Фокусуйтеся під час зйомки самостійно. Краще підлаштовувати фокус вже в ході зйомки, так ви зможете контролювати весь процес. А особливо це актуально, якщо в приміщенні недостатня освітленість.

Камери більшості сучасних гаджетів пропонують кілька варіантів автоматичної настройки. Якщо ви не хочете мучитися з самостійним регулюванням, то просто поекспериментуйте та виберіть оптимальний для себе варіант.

Горизонтально чи вертикально: пам'ятайте про розміщення смартфона під час зйомки

Запам'ятайте: ніколи та нізащо не знімайте відео вертикально. Так ви назавжди втратите дорогоцінні кадри. Чому так? Відеоплеєр відображає зняті матеріали виключно в горизонтальному положенні. Таким чином, якщо відео буде знято вертикально, то на телевізорі або іншому пристрої з боків вийдуть негарні величезні чорні смуги.

Правило 5-ти секунд

Професійні відеооператори дотримуються дуже важливого правила: об'єкт повинен знаходитися в кадрі не більше 5 секунд. Якщо це значення буде вище, відео вийде нудним, в ньому буде відсутня динаміка. Зрештою, воно повинно заряджати емоціями, а не виглядати без відсутності бажання робити це.

Звичайно, встежити за тривалістю кадру вже в процесі зйомки - дуже непросте завдання. Але все можна виправити за допомогою монтажу.

Ніколи НЕ робіть цього при зйомці відео

Відеозйомка - це ціле мистецтво, яке вимагає великих знань. Але, щоб значно поліпшити цю навичку, ніколи:

 1. НЕ знімайте дітей і тварин з висоти свого зросту. Ракурс буде вкрай невдалим.
 2. Якщо ситуація дозволяє, НЕ стійте, а присядьте. Ще краще - поставити телефон на опору та вертіти його слідом за важливими моментами.
 3. НЕ перестарайтеся з кількістю "пауз". Так відео буде здаватися штучно знятим.
 4. НЕ забувайте про час зйомки та доступної пам'яті телефону. Адже може виявитися так, що в найпотрібніший момент відео перестане записуватися.

Навіть досвідчені відеооператори не завжди можуть помітити важливі деталі. Так, вони, як і всі люди роблять помилки. Ось чому важливо потім змонтувати відео. І цей етап теж цілий напрям, яке потребує особливої ​​уваги. Але про це ми поговоримо пізніше.

Нашим дорогим клієнтам бажаємо, щоб Ваші відео завжди були на вигляд якісні та професійні!